אני אודי רז, מלחין, כותב, נגן, זמר, מורה וחובב גינון. אני מנגן בסוזאפון, טובה וטרומבון, ומאושר כשאני מוקף בחצוצרות וסקסופונים. אחת מהאהבות הגדולות שלי היא מוזיקה ווקלית, ואני שר בקולות ומנחה מקהלות. אני מרצה על מוזיקה במסגרות שונות, ומלמד הרמוניה ותאוריה. אני מלחין, כותב שירים, וגם כותב עיבודי כלי נשיפה וקולות על פי הזמנה.

אודות אודי רז
צילום: גלעד בר-שלו

מנגינות בראש בגיל ארבע

כבר בגיל ארבע היו לי מנגינות בראש וביקשתי עזרה לכתוב אותן. התחלתי לנגן בחצוצרה בגיל תשע ונמשכתי לעולם הג'אז. כנער, שמעתי אלבום של ה-Dirty Dozen Brass Band מניו אורלינס והתאהבתי בסוזאפון ובתפקידי הבס שלו. כשהחלטתי ללמוד מוזיקה באופן מקצועי הלכתי ללמוד ברימון, ומשם באקדמיה למוזיקה בירושלים, שם למדתי ביצוע ג'אז במסלול הרב תחומי. בזמן שלמדתי שם קמה בירושלים מארש דונדורמה, תזמורת כלי נשיפה שהפכה לבית המוזיקלי שלי בשש-עשרה השנים שחלפו מאז. מצאתי בדונדורמה הזדמנות אדירה להתפתח כנגן, זמר, כותב ומעבד. לאורך השנים הופענו ברחבי העולם והקלטנו שישה אלבומים.

משיכה למוזיקה ווקאלית

יש לי משיכה גדולה למוזיקה הווקלית הנפלאה של דרום אפריקה. סקרנות כלפי המוזיקה הזאת גרמה לי להתחיל לכתוב מוזיקה קולית משלי ולהקים את להקת הקולות הצפים, לה אני כותב ומלחין שירים. אחד הדברים היפים במוזיקה קולית הוא הנגישות שלה לציבור, הרי לכולנו יש קול וזה תענוג לשיר יחד. העיסוק במוזיקה קולית הוביל אותי להנחות את האנסמבל הקולי של החצר, וגם מקהלת חובבות בשכונה שלי בתל אביב, יד אליהו.

שיתופי פעולה

כנגן, היתה לי הזכות להקליט או להופיע עם ברי סחרוף, הדג נחש, דודו טסה, theAngelcy, שי צברי, ריף כהן, משפחת אלייב, Flora, שלמה גרוניך, תזמורת המהפכה ועוד. לאורך השנים השתתפתי כנגן בהפקות תיאטרון: "נמר חברבורות" ו"מירל'ה אפרת" בתיאטרון הבימה, "רביזור" בתיאטרון יידישפיל וב"יואל אמר" של רונית קנו ותיאטרון הקרון.

לחלוק ידע וניסיון

אני תמיד ממשיך ללמוד, ושמח לחלוק ידע וניסיון. אני מלמד הרמוניה, תאוריה ונגינה, מנחה מקהלות, מרצה על נושאים מוזיקליים שונים, ואפילו מצטרף פעם בשנה כמדריך מוזיקלי לטיול חוצה בלקן מוזיקלי של החברה הגיאוגרפית בהובלת ליאור בר. 

תוכן עניינים